5 najprostszych technologii do nauki by zacząć zarabiać w IT

Zarabianie w ITRynek pracy w IT jest obecnie tak szeroki, że problem bezrobocia w tej branży właściwie nie istnieje. Problem raczej leży w niedoborze wykwalifikowanych osób. Od czego zacząć naukę, by zacząć zarabianie w tym sektorze gospodarki? Dowiedz się, jak najszybciej zacząć karierę w IT. Wbrew pozorom nauka nie musi oznaczać kilkuletnich studiów informatycznych.

HTML

Podstawową umiejętnością, jaką musisz nabyć jeśli chcesz rozpocząć tworzenie stron internetowych, musisz zdecydować się na poznanie języka znanego jako HTML. Dzięki niemu będzie w stanie stworzyć proste witryny, w ten sposób dochodząc do zrozumienia, w jaki sposób są tworzone strony w sieci. Bardzo istotna jest nie tylko użyteczność znajomości znaczników tego języka, ale przede wszystkim zrozumienie istoty programowania. Zdobywanie tej wiedzy nie jest zbyt trudne, z powodzeniem radzą sobie z nią również osoby początkujące, dlatego też jest i z tego względu polecana wszystkim rozpoczynającym swoją przygodę z projektowaniem stron internetowych.

CSS

CSS to z kolei kolejny krok na drodze do wtajemniczenia w sztukę tworzenia nowoczesnych witryn, które będą w stanie przyciągać odwiedzających. Nabycie umiejętności posługiwania się kaskadowymi arkuszami stylu pozwala na osiągnięcie wyższej pozycji na rynku, a tym samym również wzrost wynagrodzenia, co nie jest przecież bez znaczenia dla osób, które chcą związać swoją karierę zawodową z branżą IT. Stworzone przy zastosowaniu rozwiązań proponowanych przez CSS umożliwia projektowanie i wdrażanie dobrych jakościowo stron internetowych, spełniających wymogi stawiane przed nowoczesnymi witrynami.

Java Script

Java Script jest natomiast logicznym rozwinięciem nauki podstawowych technologii używanych w pracy nad projektowaniem witryn internetowych spełniających wymagania dzisiejszych standardów obowiązujących w tego rodzaju pracy. Ten skryptowy język programowania jest odpowiedzialny za interakcję elementów na stronie, umożliwia tworzenie tabel, list i innych tego rodzaju części składowych, co przydaje się między innymi przy tworzeniu zamówień produktów lub newslettera. Przy wykorzystaniu JavaScript bez większego wysiłku możesz stworzyć stronę, która będzie spełniała oczekiwania osób ją odwiedzających.

Bootstrap

Po opanowaniu podstaw tworzenia stron przy wykorzystaniu wiedzy zdobytej na kursie HTML i CSS, możesz sięgnąć po rozwiązania dedykowane, które ułatwią pracę, jednocześnie przynosząc nowe rozwiązania. Codzienna praca w takich systemach sprawi, że nie tylko stworzysz estetycznie wyglądające witryny internetowe, ale również udoskonalisz wcześniej nabyte umiejętności. W ten sposób połączysz wiedzę w jeden spójny cel.

Flexbox

To narzędzie jest bardzo podobne do opisywanego powyżej Boostrapa, ma jednak mniejsze możliwości. Niemniej jednak poznanie zasad funkcjonowania bibliotek tej platformy programowania umożliwia bardziej efektywną pracę na co dzień. Flexbox cechuje się dobrymi rozwiązaniami, które w niektórych przypadkach w sposób znaczący wspomogą tworzenie udanych projektów witryn, które będą zgodne z obowiązującymi standardami.

Lista przytoczona powyżej to kompletny zestaw technik, które pozwolą na rozpoczęcie własnej kariery w świecie nowych technologii. Im szybciej zaczniesz naukę poszczególnych technologii tym szybciej zdobędziesz ciekawy zawód, który jednocześnie pozwoli na osiągnięcie zawodowego rozwoju i umożliwi osiąganie godziwych zarobków. Nie warto zatem czekać.

Autor: www.kodilla.com.

Komentarze

Damian
Najlepsze są kursy wideo, bo można się z nich najskuteczniej nauczyć, dużo wygodniej niż z książek. Bez zbędnego kombinowania. Na eduweb.pl jest dużo dobrych i porządnie zrobionych kursów odnośnie webdev. Ja od tego zaczynałem.