Praca w branży edukacyjnej - gdzie szukać zatrudnienia?

Praca w branży edukacyjnejPraca w branży edukacyjnej to spore wyzwanie. Wiele osób zastanawia się nad tym, gdzie szukać zatrudnienia i jak wybrać odpowiednią ofertę pracy, zgodną ze swoimi kwalifikacjami i umiejętnościami. Sprawdźmy zatem, jakie możliwości mamy w tym temacie i gdzie możemy znaleźć zatrudnienie! Jakie wykształcenie powinniśmy posiadać, aby móc pracować w branży edukacyjnej? Jakie oferty pracy na nas czekają?

Wykształcenie a branża edukacyjna

Jednym z ciekawszych rozwiązań jest wykształcenie pedagogiczne, które pozwoli nam pracować w instytucjach oświatowych. Zdobycie takiego wykształcenie otwiera przed nami wiele drzwi i daje możliwość podjęcia pracy dotyczącej opieki i edukacji dzieci lub młodzieży. Jeśli chcemy zostać nauczycielem, powinniśmy zrealizować co najmniej 270 godzin teoretycznych oraz 150 godzin praktycznych w danej specjalizacji! Jest to dokładnie określone w wymaganiach Ministerstwa Edukacji Narodowej odnośnie przygotowania pedagogicznego.

Z kolei gdy zamierzamy podjąć pracę jako nauczyciel, a ukończyliśmy inny kierunek niż ten dotyczący nauczanego przedmiotu, powinniśmy ukończyć studia podyplomowe z konkretnej dziedziny i posiadać przygotowanie pedagogiczne.

Zawody z branży edukacyjnej

W dzisiejszych czasach zawody dotyczące edukacji nie dotyczą jedynie nauczycieli. Do wyboru mamy znacznie więcej możliwości i wszystko zależy od tego, jakie mamy oczekiwania oraz jaka tematyka nas interesuje. Zawody z branży edukacyjnej mogą być następujące:

  • Doradca edukacyjny
  • Nauczyciel nauczania początkowego
  • Trener
  • Korepetytor
  • Wizytator
  • Psycholog biznesu
  • Lektor języka obcego
  • Instruktor nauki jazdy
  • Edukator zdrowia
  • Pedagog szkolny itp.

Oczywiście przed wyborem danego zawodu musimy dokładnie dowiedzieć się, jakie są wymagania odnośnie wykształcenia, umiejętności i kwalifikacji w konkretnym przypadku.

Gdzie znaleźć zatrudnienie w branży edukacyjnej?

Gdzie znajdziemy zatrudnienie w branży edukacyjnej? Na szczęście do wyboru mamy wiele różnorodnych miejsc, które cały czas poszukują nowych pracowników. Już od dawna obserwujemy to, że branża edukacyjna wciąż potrzebuje doświadczonych specjalistów, których nie jest łatwo znaleźć. Zatrudnienie podjąć można przykładowo w firmach szkoleniowych, szkołach prywatnych, instytucjach szkoleniowych, fundacjach itp. Warto na bieżąco obserwować pojawiające się oferty i wysyłać dokumenty aplikacyjne do tych firm, które spełniają nasze oczekiwania!

Czy warto pracować w edukacji?

Praca w edukacji z pewnością nie jest dla każdego. Wymaga zazwyczaj cierpliwości, zaangażowania i dużych ambicji oraz ciągłego samorozwoju. Jednakże niektórzy jasno wskazują, że praca w edukacji daje wiele korzyści! Przede wszystkim możemy wciąż obcować z ludźmi i czerpać satysfakcję z takich kontaktów. Rozwijanie swoich umiejętności to kolejna zaleta pracy w firmach z branży edukacyjnej. W takich miejscach nie sposób się nudzić, dlatego gdy chcemy pomagać innym i jednocześnie czerpać z tego wiele korzyści, zastanówmy się nad podjęciem zatrudnienia w edukacji. Każdego dnia możemy poszerzać swoje horyzonty i podążać za zmieniającymi się trendami w tej branży.

Opinie na temat różnorodnych firm prowadzących działalność oświatową znajdziemy na portalu GoWork.