Dietetyka - studia z przyszłością

DietetykaStając przed wyzwaniem, jakim jest wybór przyszłego zawodu warto, byś zainteresował się taką profesją, która zapewni Ci szybkie znalezienie dobrze płatnej pracy - to raz. Ważne też, aby była to taka specjalizacja, która pozwoli Ci na rozwój osobisty oraz zawodowy. Jednym z takich zawodów jest dietetyka. Interesują Cię zagadnienia związane ze zdrowym odżywianiem? Lubisz przy tym pracę i kontakt z ludźmi i chcesz im pomóc, by zmienili swoje nawyki żywieniowe, a tym samym stali się zdrowsi, ale i pewniejsi siebie?

Zawód: dietetyk łączy w sobie te cechy. Dodatkowo pozwoli Ci doskonalić swoje umiejętności, podnosić kwalifikacje, a tym samym ułatwi rozwój Twojej kariery. Aby pracować, jako dietetyk możesz ukończyć specjalne kursy zawodowe. Jednak o wiele lepszą opcję stanowią studia licencjackie na kierunku Dietetyka. Zobacz, dlaczego warto studiować na tym kierunku oraz dowiedz się, gdzie najlepiej iść na studia z dietetyki.

Dlaczego warto zostać dietetykiem?

Istnieje szereg powodów, dla których zawód: dietetyk to doskonały wybór dla osób, które:

 • interesują się zagadnieniami związanymi ze zdrowym odżywianiem i dietoterapiami;
 • są empatyczne;
 • lubią i potrafią pracować z ludźmi;
 • są nastawione na ciągłe samodoskonalenie.

Poznaj najważniejsze z zalet, które wiążą się z wykonywaniem tego właśnie zawodu.

 1. Coraz więcej osób szuka pomocy i porad dietetyków, a ich liczba wciąż rośnie

Są to osoby w różnym wieku, które chcą skorzystać z usług specjalisty od zdrowego żywienia, ze względu na:

 • swój stan zdrowia;
 • chęć poprawy kondycji;
 • chęć zmiany swojego sposobu odżywiania.

Przybywa osób chorujących na otyłość lub borykających się z nadwagą

Życie w ciągłym pośpiechu i stresie powoduje, że coraz więcej osób traci kontrolę nad sposobem spożywania jedzenia oraz jego ilością. Wtedy potrzebują oni pomocy ze strony kompetentnych specjalistów.

 1. Odpowiednio skomponowana dieta staje się ważnym narzędziem do walki z różnymi chorobami

Naukowcy coraz częściej wymieniają określony grupy produktów spożywczych, które oprócz walorów smakowych, posiadają też właściwości prozdrowotne. Dzięki nim możliwe jest wsparcie leczenia rozmaitych chorób jak np.: cukrzyca, depresja, czy schorzenia w obrębie narządów ruchu.

Dlaczego warto studiować dietetykę?

Aby zostać dietetykiem, możesz zapisać się na specjalne kursy. Są one dostępne zarówno on-line, jak i stacjonarnie. Jednak kompletną wiedzę oraz najważniejsze zagadnienia z dziedziny dietetyki zdobędziesz, studiując dietetykę na uczelni lub kierunku o tym profilu. Jakie jeszcze są zalety studiowania dietetyki? Najważniejsze z nich to:

 • łatwy dostęp do najbardziej aktualnej wiedzy z zakresu dietetyki;
 • możliwość odbycia praktyk zawodowych, które utrwalą zdobyte informacje, ale również pozwolą na ich wykorzystanie w praktyce;
 • pewność, że otrzymasz pakiet najważniejszych kompetencji do wykonywania tego zawodu.

Studiując dietetykę, poznasz też dogłębnie specyfikę zawodu, jak i dowiesz się, na czym polega etyka zawodu dietetyka.

Gdzie najlepiej zrobić studia licencjackie na kierunku: Dietetyka?

Studia licencjackie z Dietetyki oferuje obecnie sporo uczelni w Polsce. Jednak bardzo dobre warunki oferuje PSW ze swoim Wydziałem Nauk o Zdrowiu. Do najważniejszych z nich należą:

 • wiedza na wysokim poziomie - przekazywana przez wyspecjalizowaną kadrę, wśród której nierzadko znajdują się osoby z bogatym doświadczeniem zawodowym w tej dziedzinie;
 • bogaty program nauczania - na liście przedmiotów, które poznasz w ciągu 3 lat nauki, znajdują się m.in.: dietetyka ogólna, dietetyka sportowa; dietetyka kliniczna; dietetyka w odnowie biologicznej;
 • poradnictwo żywieniowe; dzięki czemu możesz nie tylko lepiej poznać tą niezwykle rozbudowaną dziedzinę, ale i odkryć, który z jej obszarów może okazać się tym, w którym będziesz chcieć się specjalizować;
 • możliwość zdobywania i poszerzania wiedzy z bardzo różnych źródeł w tym zagranicznej prasy tematycznej oraz specjalistycznej literatury - ponadto, jako student dietetyki PSW możesz też brać udział w konferencjach, czy prezentacjach;
 • okazja do odbycia praktyk zawodowych w najlepszych ośrodkach w województwie - są to sprawdzone jednostki, o różnym profilu działalności, dzięki czemu otrzymasz szeroki pakiet kompetencji, a Twoi przyszli pracodawcy z pewnością wezmą to pod uwagę;
 • gwarancja szybkiego znalezienia pracy - uczelnia tak formułuje swój program nauczania, aby zapewnić swoim absolwentom bezproblemowe odnalezienie się na rynku pracy.
 • PSW jako Uczelnia medyczna bardzo mocno kładzie nacisk na aspekt medyczny studiów, aby przygotować studenta na wszystkie ewentualności włącznie z pracą w Szpitalu czy innych Jednostkach Ochrony Zdrowia.

Podsumowując - dietetyka to studia i zawód z przyszłością. Gwarancję sukcesu stanowi odpowiednio wybrana uczelnia taka jak omawiana tu Powiślańska Szkoła Wyższa Wydział Nauk o Zdrowiu. Placówka ta zapewnia Ci najwyższą jakość wiedzy, komfortowy sposób jej przekazywania, możliwość odbycia praktyk w najlepszych ośrodkach. Stwarza Ci również idealne warunki do kontynuowania nauki oraz rozwoju własnego. Co ważniejsze, aby zostać jej studentem, nie musisz spełniać długiej listy wymagań, a sam proces rekrutacji również jest prosty.

Zachęcamy do sprawdzenia naszej oferty!

Zapraszamy każdego, kto chce zostać najlepszym dietetykiem i specjalistą w tej dziedzinie. Z nami na pewno Ci się to uda!