Studia kosmetyczne - jakie możliwości pracy i rozwoju po skończeniu tego kierunku studiów

KosmetologiaPolski rynek kosmetyczny plasuje się na 6. pozycji w Europie. Możliwości rozwoju zawodowego w tej branży zależą tylko od Ciebie. Wykonywanie zabiegów w salonie kosmetycznym to tylko jedna z wielu prac, które możesz podjąć po skończeniu studiów kosmetycznych.

Studia kosmetyczne czy kurs

Jeśli planujesz pracować w salonie kosmetycznym i wykonywać podstawowe zabiegi, wystarczy Ci ukończenie kursu kosmetycznego. Nauczysz się na nim podstaw kosmetyki i przygotujesz do prostych zabiegów, jak np. oczyszczania twarzy, robienia trwałego makijażu, depilacji, manicure. Nie będziesz miała jednak tak wysokich kompetencji jak po ukończeniu studiów. Studia kosmetyczne przygotują Cię do profesjonalnej pracy nie tylko w salonie kosmetycznym.

Jaka praca po studiach kosmetycznych

Po studiach kosmetycznych możesz wybrać pracę, w której na co dzień będziesz wykonywała zabiegi. Wiąże się to z bezpośrednim kontaktem z klientem. Drugi rodzaj pracy, czyli praca skoncentrowana na produktach, pozwoli Ci realizować się jako marketingowiec, przedsiębiorca lub specjalista od tworzenia produktów.

Bezpośrednia praca z klientem

Wizażystka

Jeśli lubisz bawić się kolorem, nieobce są Ci najnowsze trendy w modzie, a robienie makijażu to Twoja pasja, zdecyduj się na zostanie wizażystką. Coraz więcej kobiet poszukuje specjalistów, którzy doradzą im, jak dbać o cerę i robić profesjonalny makijaż. Jeśli nie boisz się wyzwań, znajdź celebrytę, który będzie korzystał z Twoich usług.

Stylistka

Po studiach kosmetycznych możesz świadczyć też usługi stylizacyjne. Dobierać stroje do figury klientek, tworzyć dla nich stylizacje biznesowe lub ślubne oraz kreować wizerunek klientek. Jeśli lubisz kreatywnie myśleć i fascynuje Cię świat mody, taka praca sprawi Ci prawdziwą radość.

Podolog

Jeśli chcesz wybrać pracę na pograniczu medycyny i kosmetyki, wyspecjalizuj się w podologii. Jest to dziedzina medyczna, która zajmuje się leczeniem wad i chorób stóp. Po ukończeniu studiów ze specjalizacją podologiczną możesz pracować w gabinecie rehabilitacyjnym, poradni cukrzycowej, domu opieki, sanatorium i prywatnych gabinetach podologicznych.

Specjalistka SPA&Wellness

Praca w SPA wygląda inaczej niż praca w salonie kosmetycznym. Dlatego, żeby zacząć pracować w SPA potrzebna jest Ci specjalizacja w tym kierunku. Na studiach kosmetycznych, które oferują taką specjalizację, nauczysz się podstawowych masaży i zabiegów relaksacyjnych. Będziesz też wiedziała, jakie zabiegi dostosować do klienta w zależności od jego samopoczucia i stanu fizycznego.

Praca z produktami

Właściciel SPA

Jeśli czujesz w sobie ducha przedsiębiorcy i wiesz, że chcesz pracować tylko dla siebie, zdecyduj się na założenie własnego salonu SPA. Możesz otworzyć swój własny salon odnowy biologicznej lub skorzystać z gotowego już pomysłu, czyli franczyzy.

Właściciel drogerii

Po skończeniu studiów kosmetycznych dysponujesz wystarczająca wiedzą na temat branży kosmetycznej, żeby prowadzić własną drogerię. Początki rozkręcania biznesu mogą nastręczać problemów, ale jeśli masz w sobie wytrwałość i determinację, na pewno osiągniesz sukces.

Praca w laboratorium kosmetycznym

Laboratoria kosmetyczne dają szansę na profesjonalny rozwój. Możesz współtworzyć produkty, a jeśli nie brakuje Ci talentu - w przyszłości sama wymyślać i produkować kosmetyki.

Przedstawiciel firmy kosmetycznej

Poszukaj pracy jako przedstawiciel firmy kosmetycznej, jeśli lubisz sprzedawać i dobrze radzisz sobie w kontaktach z ludźmi. Praca przedstawiciela oferuje elastyczność i zarobki zależne od zaangażowania w pracę.

Jak widzisz, rynek kosmetyczny oferuje wiele możliwości. Wcale nie musisz pracować w salonie kosmetycznym i każdego dnia wykonywać tych samych zabiegów. Pomyśl, co sprawia Ci największą przyjemność i wybierz pracę, w której będziesz się realizować.

Autor: www.wyzszaszkolakosmetyki.pl.

Komentarze