"Niesamowite przygody dziesięciu skarpetek" - seria, którą pokochają dzieci i dorośli!

Książka dla dzieci"Niesamowite przygody dziesięciu skarpetek" to pięknie zilustrowana opowieść, która pozwoli zanurzyć się w fikcyjnym świecie zarówno dzieciom, jak i dorosłym. Jest to opowieść, która rozbawi każdego, bez żadnych wyjątków. Jej autorką jest Justyna Bednarek - polska poetka, pisarka i ilustratorka.

"Niesamowite przygody dziesięciu skarpetek", czyli odpowiedź na bardzo ważne pytanie

Chyba każdy z nas zna sytuację, w której po wyciągnięciu prania z pralki okazuje się, że brakuje jednej, dwóch, a czasami nawet więcej skarpetek. Co ciekawe, nigdy całej pary! Justyna Bednarek odkryła, co się z nimi dzieje, a odpowiedź na to pytanie znajdziecie w książce pt. "Niesamowite przygody 10 skarpetek".

Akcja rozgrywa się w domu Małej Be. Jej zaginione skarpetki ruszają na podbój świata i przeżywają wiele niesamowitych przygód. Niektóre z nich zostają gwiazdami filmowymi, a inne detektywami czy mysimi mamami. Świat stoi przed nimi otworem i żadna pralka nie staje im na przeszkodzie. Historie dziesięciu skarpetek zostały pięknie zilustrowane przez Daniela de Latour, co dodaje im jeszcze większego uroku i autentyczności.

Pierwsza część serii numerem 1. literatury dziecięcej

"Niesamowite przygody 10 skarpetek" to seria, która cieszy się ogromną popularnością. Jej pierwsza część była najbardziej utytułowaną i jednocześnie najczęściej nagradzaną pozycją na rynku w kategorii literatury dziecięcej w 2016 roku. Została nominowana w konkursie IBBY, zdobyła Nagrodę Literacką Miasta Stołecznego Warszawy, a w konkursie Przecinek i Kropka tytuł Najlepszej Książki Dziecięcej.

Od 2017 roku przygody 10 skarpetek mogą śledzić uczniowie klas 1-3, ponieważ seria znalazła się na liście obowiązkowych lektur. Przygody skarpetek zostały również przetłumaczone na wiele innych języków, dzięki czemu mogą one bawić nie tylko dzieci w Polsce, lecz także w Rosji, Czechach, Grecji, Holandii, Hiszpanii i Słowacji.

Przygody skarpetek nie do pary, które rozbawią każdego

Przygody dziesięciu skarpetek to seria trzech fantastycznych książek, które uczą poprzez zabawę. Pokochają ją nie tylko dzieci, ale i dorośli. Ukazały się już trzy kolejne książki tej serii, a osoby, które wciągnęły się w przygody skarpetek nie do pary, mogą pokusić się dodatkowo zapoznanie się ze specjalnym wydaniem z zagadkami i kolorowankami. "Niesamowite przygody dziesięciu skarpetek" to bez wątpienia jedno z największych odkryć literackich ostatnich lat. Seria powinna być obowiązkowym wyposażeniem dziecięcej biblioteczki już od najmłodszych lat. Opowiada ona różne historie skarpet, które pozwalają młodym czytelnikom doświadczyć wielu emocji, pogłębić wiedzę o otaczającym ich świecie i jeszcze bardziej rozbudzić ciekawość. Losy skarpetek opisane są z ogromnym poczuciem humoru. Dzięki nim każde dziecko będzie mogło rozwinąć swoją wyobraźnię.

Seria książek "Niesamowite przygody dziesięciu skarpetek" obejmuje trzy części:

  1. "Niesamowite przygody 10 skarpetek" ukazują różne oblicza tytułowych skarpet. Książka skupia się na marzeniach i planach oraz mówi o tym, że czasami warto spojrzeć na świat z innej perspektywy.
  2. "Skarpetka na tropie, czyli kto ukradł złoty guzik" to książka, w której czytelnicy znajdą świetny dodatek. Znajduje się w niej zeszyt ćwiczeń, dzięki któremu dzieci będą mogły pobawić się w detektywa.
  3. "Banda czarnej frotte. Skarpetki powracają" to trzecia część serii, która jest kontynuacją historii jednej z tytułowych skarpet. Z dużą dozą humoru opisane są jej wszystkie przygody.

"Niesamowite przygody 10 skarpetek" - książka wielkim sukcesem polskiej pisarki i ilustratora

Autorką serii pt. "Niesamowite przygody 10 skarpetek" jest polska poetka, pisarka i ilustratorka - Justyna Bednarek. Było to jej debiutanckie dzieło, które spotkało się z pozytywnym odbiorem zarówno wśród dzieci, jak i dorosłych. Nic dziwnego, skoro książka wciąga, bawi i uczy jednocześnie.

Justyna Bednarek z wykształcenia jest romanistką. Od wielu lat pracuje jako dziennikarka i redaktorka w kobiecych pismach. "Niesamowite przygody 10 skarpetek", których premiera miała miejsce w 2015 roku, nie są jedynym dziełem autorki. Wśród innych popularnych serii tej pisarki znaleźć można też m.in. "Dusia i psinek-świnek", "Babcocha" czy "Pięć sprytnych kun".

Ogromny sukces serii o przygodach skarpetek to w dużej mierze zasługa ilustratora Daniela de Latour. Dzięki fantastycznym ilustracjom książki można zarówno czytać, jak i oglądać. Na koncie rysownika znajdują się liczne ilustracje reklamowe oraz książki dla dzieci. Jedną z nich są "Bzdurki, czyli bajki dla dzieci (i) innych".

Źródło: www.allegro.pl.

Komentarze