Czy warto zrobić kurs na wózki widłowe?

Kurs na wózki widłoweDzisiejszy rynek pracy jest bardzo dynamiczny, pracownik musi dostosować się do tego, co dzieje się w jego otoczeniu. Nawet jeśli ktoś posiada zatrudnienie w chwili obecnej, nie może być pewny jego stabilności.

Ciągłe podnoszenie własnych kwalifikacji na pewno jest jedną z najbardziej godnych polecenia inwestycji we własny rozwój. Jednym z takich łatwych do uzyskania certyfikatów jest przejście kursu na operatora wózka widłowego.

Gospodarki krajów rozwiniętych, do jakich zalicza się również i nasz kraj, oparte są dziś przede wszystkim o obrót towarów. Jest ich tak wiele, że wymagają całej dziedziny wiedzy. Logistyka, bo o niej mowa, opiera się na wykorzystaniu wielu udogodnień, przede wszystkim maszyn. Jednym z podstawowych maszyn w obrocie towarów na dużą skalę są wózki widłowe. Ich operatorzy są niemal cały czas poszukiwani, dlatego też warto rozważyć zdobycie kwalifikacji tego rodzaju.

Kurs na operatora wózka widłowego nie jest kosztowny, ceny na rynku dostępnych ofert różnią się między sobą i wahają od 300 do 500 zł. Nie jest to zbyt wygórowana stawka, zwłaszcza jeśli wziąć pod uwagę możliwość uzyskania podwyżki w obecnej lub też w zupełnie nowej pracy. Znalezienie odpowiedniego miejsca do nauki nie jest czasochłonne, ośrodków szkoleniowych oferujących tego rodzaju usługi jest bardzo wiele na rynku. Wiele z tych miejsc oferuje również kursy w części refundowane ze środków unijnych, co również powinno być pomocne w podjęciu ostatecznej decyzji o rozpoczęciu nauki mającej na celu uzyskanie uprawnień do kierowania tego rodzaju pojazdami mechanicznymi.

Poza opłatą związaną z uczęszczaniem na kurs, należy spełnić również i inne warunki, które nie są ani skomplikowane ani też trudne do uzyskania. Każdy kandydat na operatora wózków widłowych wszelkiego typu, musi przejść określone badania lekarskie, podobne do tych, jakie obowiązują w przypadku ubiegania się o prawo jazdy. Zaświadczenie o braku przeciwwskazań do wykonywania zawodu operatora wózków widłowych można uzyskać u lekarzy medycyny pracy, koszt takiej wizyty u specjalisty to kilkadziesiąt złotych. Ostatnim z warunków koniecznych do spełnienia jest wiek, starania o uzyskanie uprawnień mogą podejmować wyłącznie osoby pełnoletnie, które ukończyły wiek 18 lat najpóźniej w dniu rozpoczęcia kursu.

Kurs na operatora wózków widłowych nie jest również zajęciem czasochłonnym, całość zajmuje zazwyczaj około jednego tygodnia i kończy się egzaminem państwowym. Egzamin, podobnie jak ma to miejsce w przypadku innych uprawnień do kierowania pojazdami mechanicznymi, składa się z dwóch części - teoretycznej i praktycznej. Kursant, który  pomyślnie przejdzie egzamin, otrzymuje certyfikat, który potwierdza uzyskanie uprawnień. Co ważne, dokument ten jest zazwyczaj wystawiany w trzech językach - po polsku, po angielsku i po niemiecku. Jest to szczególnie ważne dla osób planujących podjąć pracę poza granicami naszego kraju, gdyż pozwala na swobodne szukanie zatrudnienia, bez konieczności ponoszenia dodatkowych opłat, związanych z ewentualnym tłumaczeniem dokumentu. Niektóre ośrodki oferują również wydawanie dokumentów w innych językach.

Kurs na operatora wózków widłowych może być zatem bardzo dobrą szansą na zmianę dotychczasowej pracy, podniesienie zarobków i rozwój własnej kariery zawodowej. Wiele ofert pracy wymaga dziś tego rodzaju dokumentów, warto zatem poważnie rozważyć podjęcie tego rodzaju wyzwania. Rezultatem może być uzyskanie uprawnień, które pozwolą na podniesienie atrakcyjności na rynku pracy.

Autor: www.hoszlift.com.

Komentarze

Dawid
Kurs na wózek to zdecydowanie strzał w dziesiątkę. Pamiętajcie tylko, że są różne rodzaje wózków widłowych i różne uprawnienia.
https://szkolenia-emka.pl/rodzaje-wozkow-widlowych/
Mleeko
Jak chcesz zostać magazynierem to musisz zrobić kurs i nabyć uprawnienia na wózki widłowe.
https://dbm.org.pl/download-udt-pytania-odpowiedzi.html
Janusz
Warto, ale nie w PL, ja robiłem w Londynie w Empire Traininig Services, i kurs był po polsku. dla mnie świetna opcja, o wiele lepsze zarobki są w UK
Hiszpanca
Z czasem można zdobywać kolejne uprawnienia, na inne maszyny i urządzenia. U mnie zaczęło się od jednego szkolenia w Lektor Łomża, a teraz mam już uprawnienia na 3 różne maszyny, dzięki czemu jako jednoosobowa firma mogę świadczyć usługi podmiotom zewnętrznym. W zależności od upodobań i zainteresowań w Centrum Szkoleniowe Lektor można wybierać spośród wielu kursów zawodowych i na bieżąco podnosić swoje kwalifikacje.
Gość
To jest dział komentarzy czy blok reklamowy?
Jarosław
Robiłem kurs w tym roku w krakowskim oes i przyznam, że się opłaciło. Jednak łatwiej jest znaleźć robotę i mieć dodatkowe kwalifikacje.
Jan
Warto, ta kasa zwraca się bardzo szybko, chociaż nie jest to nawet duży wydatek. Kurs robiłem w OES w Krakowie, bardzo spoko, i nie ma gadania, że później jest beznadziejna praca. Właśnie o wiele lepiej jest znaleźć robotę jak ktoś zrobi sobie u nich kurs na wózki.
Marcin
Tak warto robić kurs! Pracowałem na magazynie i dostałem propozycje od szefostwa zrobienia kursu na wózki widłowe co wiązało się z większymi zarobkami. Dużo szkół oferuje taki kursy, ja wybrałem szkolę japan lift, cenowo jest ok, elastycznie podchodzą do ucznia, jestem zadowolony, że go zrobiłem. Podwyższanie kwalifikacji zawsze się przyda.
Darek
Moi znajomi bardzo chwalą Japanlift z Poznania, robią profesjonalne kursy na wózki widłowe, a do tego je naprawiają. Po tym kursie każdy znajdzie pracę, więc myślę, że warto zainwestować.
Felek
Też robiłem w Kursach Marko - moim zdaniem rewelacja, tanio, a konkretnie. Do tego z takim papierkiem po egzaminie znalazłem nową robotę, gdzie wynagrodzenie mi skoczyło o 30 % :P