Jak wybrać dobrą szkołę języka angielskiego?

Dobra szkoła języka angielskiegoZnajomość języków obcych to w dzisiejszych czasach wręcz konieczność. Umiejętność porozumiewania się przynajmniej w języku angielskim przydaje się nie tylko w naszym życiu zawodowym, ale również podczas wyjazdów zagranicznych, na przykład na wakacje.

Naukę angielskiego należy rozpocząć jak najwcześniej, dlatego liczba dzieci oraz osób dorosłych uczęszczających na zajęcia w szkołach języka angielskiego jest naprawdę duża. Czym jednak powinniśmy się przede wszystkim kierować podczas wyboru takiej placówki? Na co zwracać szczególną uwagę i na podstawie czego należy podjąć ostateczną decyzję? Oto kilka podpowiedzi.

Czym charakteryzują się dobre szkoły angielskiego?

Choć popularność wybranych szkół języka angielskiego nie zawsze świadczy o ich jakości, warto zwrócić szczególną uwagę na te placówki, które przyciągają duże grono chętnych. W tym przypadku jednak, oprócz ilości uczestników kursów, powinniśmy także sprawdzić ilu z nich faktycznie je kończy. Popularność takiej szkoły może bowiem wynikać zarówno z wysokiej jakości usług jak i ze zwyczajnej mody na naukę daną metodą. Nie należy zatem ślepo podążać za tłumem, ale warto przyjrzeć się nieco bliżej takiemu fenomenowi.

Kolejną kwestią, która działa pozytywnie na wizerunek szkoły angielskiego jest tak naprawdę długość jej istnienia. Jeśli bowiem dana placówka prężnie funkcjonuje w naszym mieście od wielu lat, można sądzić, iż dobrze spełnia ona swoje zadania. Zebrane doświadczenie z pewnością działa na korzyść każdej szkoły językowej, a fakt, iż stale przyciąga ona kolejnych uczniów świadczy o zaufaniu do placówki.

Oczywiście, jak można się domyślić, renomę każdej szkoły języka angielskiego budują uczący w niej lektorzy. Wiele zależy od stosowanych przez nich metod nauczania oraz podejścia do osób, które chciałyby płynnie posługiwać się językiem angielskim. Dlatego też, szukając dobrej szkoły warto dowiedzieć się czy uczą w niej lektorzy z doświadczeniem, którzy posiadają wszelkie niezbędne do tego kwalifikacje.

O jakości danej szkoły angielskiego świadczą również posiadane przez nią certyfikaty, które w dużej mierze mogą ułatwić nam wybór odpowiedniej placówki. Warto chociażby dowiedzieć się czy posiada ona tytuł "Szkoły Rekomendowanej przez PASE", który jest przyznawany przez Ogólnopolskie Stowarzyszenie na rzecz Jakości Nauczania Języka Angielskiego. Dobrze również jeśli szkoła jest zrzeszona na przykład w Quality English.

A jeśli już o certyfikatach mowa, należy także zaznaczyć, że dobre szkoły języka angielskiego oferują swoim klientom możliwość przystąpienia do międzynarodowych egzaminów. Dzięki temu bowiem, po zdobyciu odpowiedniej wiedzy będziemy w stanie uzyskać uznawane na całym świecie certyfikaty znajomości języka angielskiego.

Porównaj pobliskie szkoły języka angielskiego!

Dla wielu osób, jednym z najważniejszych kryteriów podczas wyboru pomiędzy poszczególnymi szkołami angielskiego, jest proponowana przez nie cena za dany kurs. Starając się zaoszczędzić pamiętajmy jednak, że za dobrej jakości usługi nierzadko trzeba zapłacić nieco więcej. Dlatego zdecydowanie unikajmy ofert tych szkół, które znacząco różnią się cenowo od pozostałych. Sprawdźmy także czy cena obejmuje na przykład podręczniki i przeprowadzenie egzaminów wewnętrznych.

Porównując poszczególne szkoły języka angielskiego powinniśmy również dowiedzieć się jakie metody nauczania są w niej wykorzystywane. Dzięki temu dowiemy się również czy nacisk jest kładziony przede wszystkim na umiejętności komunikacji w języku angielskim czy może na gramatykę. Dzięki temu łatwiej dobierzemy placówkę spełniającą nasze oczekiwania.

Przeglądając oferty znajdujących się w naszym mieście szkół angielskiego, dobrze jest również zwrócić uwagę na liczebność grup. Każdemu zależy przecież na tym, aby w razie problemów lektor był w stanie poświęcić mu nieco czasu na zrozumienie danego zagadnienia. Im mniejsza grupa, tym większe możliwości zdobycia potrzebnej nam wiedzy.

Oprócz tego, sprawdźmy także, które szkoły oferują większy wybór terminów zajęć na poszczególnych poziomach. Dzięki temu, będziemy mogli znaleźć najbardziej dogodny termin, a w razie nieobecności w danym dniu, odrobić zajęcia w innej grupie.

Zapytaj, zanim zdecydujesz!

Jeśli uda nam się ograniczyć wybór do mniejszej liczby szkół angielskiego, warto zaczerpnąć opinii u osób, które korzystały z ich usług. Mogą to być nasi znajomi czy też członkowie rodziny, ale niezwykle pomocny będzie również Internet. Na wszelkiego typu forach możemy bowiem dowiedzieć się czy dana szkoła języka angielskiego faktycznie jest tak dobra jak sądzimy, a to bez wątpienia pomoże nam w podjęciu ostatecznej decyzji.

Dobrym pomysłem jest także odwiedzenie poszczególnych szkół i osobiste zapoznanie się na przykład z niektórymi lektorami. Dzięki temu, będziemy mogli uzyskać od nich odpowiedzi na nurtujące nas pytania, jak również wziąć udział w konkretnych zajęciach i przekonać się jak są prowadzone. Oczywiście nie wszystkie szkoły języka angielskiego będą skłonne do tak miłego przyjęcia nas, ale to również może być najlepszym dowodem na to czy są warte naszej uwagi.

Autor: www.lingualand.pl.

Komentarze

Łuki
Nawet ciekawa metoda do nauczenia się języka angielskiego. Chętnie skorzystam z takiej metody zobaczymy rezultaty. Bo póki co korzystam z kursu online na questfe pl. Zobaczymy która metoda mi pomoże. Więcej metod tym lepiej :)
Łukasz
Bardzo długo szukałem skutecznego kursu języka angielskiego. Po długim szukaniu natrafiłem na ciekawy kurs online "SixPack" na questfe.pl. Byłem w szoku ze w ciągu 6 tygodni nauczyłem się swobodnie mówić od podstaw. Gwarantuje ci ze nie będziesz miał najmniejszych problemów z językiem angielskim. :)
Alka
Dobra szkoła to taka gdzie jest mała grupa uczących się i dużo się rozmawia. Metody nauki oparte na praktyce. Polecam zerknąć też tutaj: https://forumnauka.pl/forum-jezyk-angielskie/empik-school-angielski-cena/
Hubi
Ja polecam YL. Moja siostra sie tu uczy i jest zadowolona https://young-leaders-online-education-academy.business.site
Dian22
Ja gdybym miała wybrać to chciałabym chodzić do szkoły gdzie grupa jest mała. Koniecznie nauczyciele musieliby być native speakerami..
Nie lubię nauki w dużych grupach. Ostatnio zaciekawiła mnie metoda nauki Montessori https://forumnauka.pl/forum-jezyk-angielskie/nauka-angielskiego-metoda-montessori-opinie/ - tutaj ciekawy wpis o nauce. Ciekawe jaki jest sekret tej metody.
Karrrollla
Ciężko jest wybrać dobrą szkołę językową. Dlatego najlepiej porozmawiać ze znajomymi i dowiedzieć się gdzie się oni uczą. Mi przyjaciele doradzili szkołę Berlitz, dlatego si tam zapisałam i jestem równie zadowolona jak i oni. Zajęcia są super prowadzone i chodzę na nie z przyjemnością.
Nattienat
Właśnie robiłam research przed pójściem do szkoły językowej. Zależało mi na tym, żeby się "odblokować" bo miałam duże problemy z komunikowaniem się w języku obcym z innymi ludźmi. I tutaj wygrała profilingua, mają doświadczonych native speakerów, którzy wprowadzają przyjazną atmosferę, która zachęca do mówienia. Dodatkowo mają osobę, która pokazuję metody jak się uczyć skuteczniej, dostajesz indywidualny harmonogram nauki co jest dodatkowym motywatorem.
Ola
Ja dzięki szkole TUTLO na prawdę dużo się uczę. Mega plusem jest to ze mogę ustawić sobie godzinę lekcji bo są prowadzone online.
Dominika
Ja się naszukałam! I w końcu po rekomendacji znajomych jestem na kursie w szkole językowej www.daffodil.pl i jestem bardzo zadowolona! Zajęcia przez internet, więc nie muszę wychodzić nawet z domu, kadra świetna, ceny ok.
Katerina
Z całym przekonaniem polecam szkołę Cambridge School of English. Zajęcia bardzo efektywne - angażujące dyskusje przełamujące barierę swobodnego mówienia, ciekawe metody nauki gramatyki i poprawności wypowiedzi oraz przesympatyczna atmosfera. Nauczyciele bardzo mili, motywują do dalszej nauki.
https://cambridge.com.pl