Jak się odstresować po ciężkim dniu pracy?

Relaks po pracyPraca potrafi być wykańczająca zarówno fizycznie, jak i psychicznie. Po długim dniu każdy zasługuję na zrelaksowanie się w domowym zaciszu. Oto kilka propozycji na skuteczne odstresowanie się i regenerację sił.

Domowe SPA

Zainspiruj się zabiegami, które oferują luksusowe kurorty SPA i spróbuj odtworzyć je w domu. Z kuchennych składników oraz olejków eterycznych możesz stworzyć kremy, maski i peelingi. Takie produkty są nie tylko ekologiczne, ale wspaniale wpływają na kondycję skóry. Zaaplikuj sobie stworzony przez siebie kosmetyk w trakcie lub po kąpieli. Jeśli chcesz oszczędzić czas, kup w drogerii gotowe maski. Twoje ciało będzie Ci wdzięczne za każdy rodzaj pielęgnacji.

Daj upust emocjom

Czujesz, że masz w sobie wiele trudnych do zniesienia emocji? W takim stanie trudno usnąć, a co dopiero zrelaksować się i spędzić miły wieczór. W dzieciństwie prawie każdy pisze pamiętnik. Później ten nawyk zanika, a to doskonały sposób, żeby dać upust emocjom niezależnie od wieku i rangi problemów. Usiądź przy biurku i napisz o wszystkim, co Ci ciąży. Zobaczysz, że w chwili, gdy postawisz na kartce ostatnią kropkę, zrobi Ci się lżej.

Relaks po pracy

Telewizyjna rozrywka

Być może jesteś jedną z tych osób, która najlepiej relaksuje się przy dobrym filmie. Jeżeli dużo pracujesz, wstaw do sypialni niewielki telewizor. Nie zapomnij o wybraniu i zamontowaniu wewnętrznej lub zewnętrznej anteny. Przygotuj się do snu, przebierz się w piżamę i nadrabiaj filmowe zaległości spod kołdry.

Wyginaj śmiało ciało

Jeśli czujesz, że masz jeszcze trochę sił w nogach, a sąsiedzi nie stanowią przeszkody, po prostu rzuć się w wir tańca. Muzyka znakomicie działa na spięte od stresu mięśnie. Puść playlistę z ponadczasowymi hitami, rozluźnij się, chwyć coś, co będzie udawać mikrofon i wyżyj się na domowym parkiecie. Śpiewaj i ruszaj się, jakby jutra miało nie być! Kto powiedział, że tylko dzieci mogą się bawić? Daj z siebie wszystko, a zobaczysz, że po takim wysiłku uśniesz kamiennym scen.

Relaks po pracy

Nie rezygnuj z książek

Padasz z nóg i jedyną rzeczą, o jakiej możesz myśleć, jest położenie się na łóżku z zamkniętymi oczami? Nawet w takim stanie nie musisz rezygnować z książek. W internecie znajdziesz mnóstwo portali oferujących audiobooki. Dzięki nim możesz być na bieżąco z najnowszymi pozycjami literackimi. Ułóż się wygodnie, załóż słuchawki i odpłyń w świat bohaterów wciągającej powieści. Uważaj tylko, żeby nie zasnąć zbyt szybko!

Powiedz nie presji

Społeczeństwo wywiera nacisk, żeby działać produktywnie i wykorzystywać każdą wolną chwilę na dbanie o swój rozwój. Tymczasem funkcjonowanie na pełnych obrotach nie jest możliwe, jeśli nie robi się przerw od tego stanu. Być może po ciężkim dniu najlepiej poczujesz się otwierając butelkę wina i odreagowując stres płaczem. Łzy są naturalnym regulatorem samopoczucia człowieka i nie należy się ich wstydzić, a tym bardziej powstrzymywać. Może się okazać, że tak spędzony wieczór da Ci więcej, niż usilne próbowanie robienia rzeczy, na które wcale nie ma się ochoty ani siły.

Autor: www.euro.com.pl.

Komentarze

Arivald
Bardzo fajny blog..przyjemni e się go czyta.. podprowadzę sobie z niego parę pomysłów i wykorzystam w domu..ja osobiście lubię relaksować się przy muzyce..np https://youtu.be/hN4-IpYvhsk