Szkolenia dla firm, czyli jak skutecznie zadbać o wysoką wartość pracowników

Szkolenia dla firmDedykowane szkolenia dla firm to skuteczny sposób zarówno na zatrzymanie u siebie najlepszych pracowników, jak i pozyskanie nowych wartościowych specjalistów. W tym wpisie krótko wyjaśnijmy: Dlaczego warto inwestować w szkolenia dla firm? Czy opłaca się wybierać szkolenia w subskrypcji.

Siła a moc przedsiębiorstwa

Światowej klasy psychiatra David R. Hawkins w jednej ze swoich bestsellerowych książek wyjaśnił istotną różnicę pomiędzy siłą i mocą. Tą pierwszą odznaczają się np. systemy autorytarne, w których obywatele są w pełni zależni od dyktatora. Druga cechuje przywódców - osoby, które bez użycia środków przymusu są w stanie pociągnąć za sobą tłumy. Potrafią przy tym być zdecydowanie efektywniejsi niż tyrani.

Moc cechuje na przykład turkusowe organizacje - przedsiębiorstwa oparte na współpracy i wzajemnym szacunku, gdzie każdy zna swój cel i jednomyślnie do niego dąży. Fakt - pracujemy przede wszystkim dla pieniędzy. Warto jednak pamiętać, że najbardziej wartościowych ludzi - prawdziwych specjalistów w swoim fachu - nie przyciągnie się tylko za ich pośrednictwem.

Szkolenia dla firm

Dlaczego warto inwestować w szkolenia dla firm?

Każdy doświadczony pracodawca wie, że o cennego pracownika należy dbać. W przeciwnym razie prawdopodobnie zasili szeregi konkurencji. Z kolei aby pozyskać dobrego specjalistę, niejednokrotnie trzeba mu zaoferować więcej, aniżeli solidną wypłatę.

Szkolenia dla firm mogą rozwiązać i jeden, i drugi problem. Dzięki nim członkowie Twojego zespołu poczują się ważni i wartościowi. Będą mogli podnosić swoje kompetencje, stają się efektywniejsi w swojej pracy. To zaś realnie przełoży się na sukces przedsiębiorstwa.

Dzięki szkoleniom dla firm możesz uzupełnić luki kompetencyjne, zapewnić pracownikom najwyższy poziom wiedzy i umiejętności, poszerzyć listę benefitów pracowniczych. Szczególnie atrakcyjne są kursy w subskrypcji. Dlaczego?

Co daje subskrypcja szkoleń?

Decydując się na subskrypcję, zapewniasz zespołowi nielimitowany dostęp do udziału w szkoleniach skrojonych na miarę ich potrzeb i specjalizacji. Przykładowo Inprogress Plus umożliwia wytyczenie indywidualnej ścieżki rozwoju kariery (m.in. Team Master, Project Master, Agile Master), udział w dedykowanych warsztatach czy uzyskanie międzynarodowych certyfikatów. Gwarantuje również dostęp do merytorycznego wsparcia specjalistów, społeczności, a przede wszystkim umożliwia uczestnictwo w akredytowanych szkoleniach m.in. z zarządzania projektami, programami, portfelem oraz z zakresu inżynierii oprogramowania, usług IT, kompetencji miękkich.

Inwestując w pracowników, zwiększasz szansę na to, że nie odejdą od Ciebie do konkurencji. Zwiększasz również szansę na to, że wysokiej klasy specjaliści będą chcieli pracować właśnie w Twojej firmie. Zdecydowanie trudniej zrezygnować z posady zapewniającej mu dobre zarobki, możliwość rozwoju oraz satysfakcję z tego, co robi. Mało prawdopodobne jest również to, by zamiast u Ciebie, zatrudnił się w organizacji, która nie inwestuje w szkolenia i komfort pracy.