Praca w zawodzie od razu po dyplomie? Tak, to możliwe! Sprawdź, gdzie warto podjąć naukę

Praca po dyplomieRynek pracy stawia przed młodymi ludźmi wiele wyzwań. Znalezienie etatu nie jest trudne w dobie niskiego bezrobocia, ale zdobycie zajęcia intratnego, ciekawego, dającego satysfakcję osobom kreatywnym i poszukującym wyzwań, może przysporzyć nieco problemów.

Marzysz o pracy w branży medialnej lub w kulturze? Postaw na edukację, która zapewnia dostęp do fachowej wiedzy oraz praktycznie przygotowuje do zawodu.

Od nauki do kariery - jak zdobyć zawód z przyszłością?

Kiedy przeglądasz oferty pracy, często spotykasz się ze sloganem "praca w młodym zespole". Młody zespół to według wielu pracodawców atut, ale w opisie oczekiwań pojawiają się takie zdania jak "z wieloletnim doświadczeniem". I tutaj możesz stawiać ważne pytanie: jak zdobyć pracę mając dwadzieścia lat i wykazać się odpowiednimi umiejętnościami na rozmowie kwalifikacyjnej?

Rozwiązaniem jest wybór odpowiedniej szkoły, która uczy praktycznie, a przede wszystkim w przyszłościowych zawodach.

KamArti - Policealna Szkoła Rzemiosł Artystycznych w Warszawie, działająca przy Teatrze Kamienica, kształci absolwentów liceów w zawodach kreatywnych, związanych z teatrem, estradą lub filmem. Kandydaci mogą wybrać:

  • Realizacje intermedialne, kierunek, w którym odnajdą się osoby chcące realizować dźwięk, oświetlać scenę, posługiwać się urządzeniami multimedialnymi.
  • Stylizację kostiumu i kreację wizerunku - dla osób, które są zainteresowane sztuką charakteryzacji, makijażu, wizażu oraz projektowania kostiumów.
  • Techniki scenograficzne, dla kandydatów uzdolnionych plastycznie, których interesuje dekoratorstwo i modelarstwo.

Każdy z tych zawodów jest potrzebny w branży kulturalnej i rozrywkowej. Kończąc szkołę i zdobywając dyplom, od razu możesz szukać pracy w teatrach, filharmoniach, operach, salach koncertowych.

Możesz jako specjalista brać udział w przygotowaniach koncertów, festiwali, eventów biznesowych. Realizatorzy i operatorzy dźwięku, scenografowie czy kostiumolodzy są niezbędni na planach filmowych i serialowych. Jeśli wolisz pracę dalej od show-biznesu, znajdziesz ją w domach kultury.

Zawód z praktyką

Podczas zajęć w szkole KamArti przy Teatrze Kamienica, uczniowie nie są tylko biernymi słuchaczami. Owszem, wykłady z doświadczonymi twórcami, pracownikami teatru i filmu są niezbędne, ale słuchacze poznają również wszystkie nowoczesne narzędzia i programy multimedialne, które działają na zaawansowanym technologicznie sprzęcie.

Mają do dyspozycji funkcjonalne urządzenia, które służą do nagłaśniania i oświetlania sceny, tworzenia atrakcyjnych wizualnie scenografii, umożliwiają emisję wydarzeń kulturalnych w Internecie i za pośrednictwem telewizji.

Edukacja, która trwa 4 semestry, kończy się egzaminem praktycznym. Każdy uczeń bierze udział w kompleksowym przygotowaniu spektaklu teatralnego, który ostatecznie jest wystawiany w warszawskim Teatrze Kamienica. To dla nich najlepszy sprawdzian umiejętności, a przy tym często początek kariery w teatrze, branży filmowej lub innej pracy w wybranym zawodzie.