Dlaczego warto uczyć się języków obcych?

Nauka języków obcychWiele mówi się o tym, że warto znać języki obce - to wręcz frazes, często powtarzany bez głębszego zastanowienia. Jednak kryje się w nim 100% prawdy: znajomość języków daje wiele możliwości. Sprawdź kilka powodów, dla których warto się ich uczyć!

Kursy językowe przestały już być trudno osiągalne. Dziś są na wyciągnięcie ręki niemal każdego z nas (istnieją także dofinansowania na naukę języka), a samodzielna nauka w domu, dzięki dostępowi do internetu, jest jak najbardziej możliwa. Jeśli jednak chcemy perfekcyjnie opanować jakiś język, z pewnością prędzej czy później przyda nam się szkoła językowa - choćby po to, by podszlifować zdobytą samodzielnie wiedzę. Tylko - dlaczego właściwie warto uczyć się języków obcych?

Ogromne możliwości zawodowe

Znajomość języków to przede wszystkim olbrzymi atut na rynku pracy. Wiele osób zaczyna rozważać naukę, gdy okazuje się, że potrzebują lepiej płatnego stanowiska lub chcą uzyskać zatrudnienie w ciekawej, perspektywicznej firmie. Zwłaszcza duże miasta, jak Gdańsk, Kraków czy Katowice dają osobom znającym języki ogromne możliwości. Pracodawca, który może wybrać osobę znającą język obcy lub kandydata o podobnych umiejętnościach i doświadczeniu, ale bez znajomości języka, prawdopodobnie zdecyduje się na tę pierwszą.

Nauka języków obcych

Znajomość języków obcych daje możliwość pracy w przeróżnych miejscach w kraju i za granicą. Możesz zająć się tłumaczeniami lub tworzeniem tekstów w języku obcym, odpowiadać za komunikację z klientami lub kontrahentami z innych krajów, pracować w biurze podróży, jako przewodnik wycieczek, a nawet jako lektor w szkole językowej. Być może dziś to Ty się uczysz, a jutro będziesz udzielać korepetycji z języka włoskiego? Właściwie - dlaczego nie?

Nowy wymiar podróżowania

Podróże bez bariery językowej zyskują zupełnie nowy wymiar. Możesz opuścić hotel i utarte turystyczne szlaki, by w pełni zasmakować obcej kultury i tradycji. Z takich podróży z pewnością będziesz czerpać więcej, niż słuchając tych samych ciekawostek, co wszyscy turyści. Także w muzeach, galeriach sztuki czy zabytkowych budowlach możesz liczyć na większą liczbę atrakcji - zrozumiesz umieszczone tam informacje i będziesz przemieszczać się z większą łatwością, zyskasz także tak ważne podczas podróży poczucie bezpieczeństwa.

Rozwój osobisty i poszerzanie horyzontów

Kursy językowe to szansa na rozwój osobisty i poszerzenie swoich horyzontów. Kurs włoskiego czy też hiszpański z pewnością zaangażują Cię na wiele miesięcy, dając cel i motywując do pracy nad sobą. Poznawanie języków obcych pozwala zawierać nowe znajomości, ćwiczyć koncentrację, wytrwałość i odpowiedzialność. To ważne cechy. Przy okazji z pewnością zdobędziesz wiele wiadomości na temat innej kultury - a zawsze warto wiedzieć więcej.

Szerszy dostęp do wiedzy, informacji i kultury

Bez względu na to, czy marzy Ci się perfekcyjny hiszpański, czy zastanawiasz się nad korepetycjami z włoskiego, z pewnością wiele satysfakcji da Ci oglądanie filmów i seriali lub czytanie książek w oryginalne. Kurs włoskiego, angielskiego czy dowolnego innego języka daje Ci też dostęp do zasobów wiedzy i informacji w tych językach. W dobie globalizacji i w szybko zmieniającym się świecie to ogromna zaleta, dzięki której możesz np. doskonalić się w swojej branży.

Języki obce? Na zdrowie!

Nauka języków obcych pozwala ćwiczyć pamięć, a w jej trakcie spalamy kalorie. Ponadto wówczas organizm produkuje więcej endorfin - hormonu szczęścia! Okazuje się, że kurs językowy lub samodzielna nauka mogą pozytywnie wpłynąć na nasze zdrowie. To kolejny powód, dla którego warto przestać odkładać na później naukę i wreszcie umówić się na pierwszą lekcję.

W dużych miastach (Kraków, Gdańsk, Warszawa i inne) oferta szkół językowych jest bardzo szeroka. Jeśli brakuje Ci czasu lub często zmieniasz miejsce pobytu, możesz zdecydować się na lekcje języka obcego online. To jedno z wielu udogodnień, które oferuje np. szkoła językowa Moose. Lektorzy zatrudnieni w Moose każdorazowo układają program indywidualnie dopasowany do ucznia. Dzięki temu nauka może być nie tylko sposobem na lepszą pracę, wspaniałe podróże czy poszerzenie horyzontów. Może także stać się przyjemnością i odskocznią od codziennych obowiązków.

Komentarze