Czym jest masaż biurowy?

Masaż biurowyKażdy z nas przynajmniej w pewnym stopniu wie, czym jest masaż klasyczny lub relaksacyjny. Nie każdy jednak miał okazję słyszeć o masażu biurowym, który zyskuje coraz większą popularność. Czym charakteryzuje się ten rodzaj masażu? Sprawdźmy to!

 

Masaże dla pracowników

Powszechnie znane są różne rodzaje masaży:

  • masaże orientalne
  • masaż klasyczny
  • masaż relaksacyjny
  • drenaż limfatyczny

Czym jednak jest masaż biurowy? Na to pytanie potrafi odpowiedzieć coraz więcej osób, chociaż nadal duża część populacji nie spotkała się z tym określeniem. A jest to masaż wybitnie efektywny i przydatny zwłaszcza dla osób, które większość dnia spędzają przy biurku.

Ogromne biurowce na licznych kondygnacjach potrafią pomieścić miejsca pracy setek, a często nawet tysięcy biurowych pracowników. Takie właśnie „molochy” stają się również miejscem codziennej pracy wykwalifikowanych masażystów. Bez względu na to, czy już masujesz zawodowo, czy dopiero zamierzasz zacząć szkolić się do pracy w tym charakterze, na kursie masażu biurowego zdobędziesz kwalifikacje do pracy znacznie mniej monotonnej, a prawdopodobnie lepiej płatnej, niż praca w gabinecie.

Przeciętny pracownik biurowca spędza po kilka, a nawet kilkanaście godzin na dobę nieomal nieustająco w jednej pozycji. Krótkie przerwy przynoszą niewielką ulgę, tylko po to, by za chwilę znowu usiąść przy biurku w dokładnie tej samej pozie.

Taki tryb pracy powoduje systematycznie m.in. schorzenia kręgosłupa, zespół cieśni nadgarstka i inne. Przekłada się to na mniejszą wydajność pracy, a także na czasową bądź całkowitą utratę cennych, doświadczonych pracowników przez pracodawcę.

Odpowiednie techniki masażu, stosowane nawet zaledwie w cyklach dziesięciominutowych, pozwalają odciążyć newralgiczne części ciała, aby sprawniej pracować dalej.

W związku z tym zatrudnienie masażysty, który zadba o profilaktykę dolegliwości wynikających z pozostawania długi czas w jednej pozycji, stanowi dla dużego biura idealne rozwiązanie!

Kurs masażu biurowego - dla kogo?

Kursy takie przeznaczone są oczywiście dla profesjonalnych masażystów. Można również wysłać na taki kurs jednego z pracowników, szczególnie jeżeli firma zatrudnia ich np. zaledwie kilku. Wystarczy, że raz na określony czas będzie on wykonywał masaż innym osobom przez wspomniane już 10 lub kilkanaście minut. Najlepiej oczywiście przeszkolić pod tym kątem 2 osoby, aby mogły robić masaż sobie nawzajem, a także - mogły się zastępować w razie potrzeby.

Wybierając sprawdzony kurs masażu biurowego, np.: https://www.szkoleniatrigger.pl/kurs-masazu-biurowego/, zyskasz zarówno wiedzę teoretyczną, jak i praktyczną z dziedziny biurowego masażu. Być może to zachęci Cię do kontynuowania nauki sztuki masażu na innych kursach? Nie przeszkadza to w kontynuowaniu kariery pracownika biurowego. Jednocześnie może stanowić hobby albo alternatywę dla tego zawodu, gdyby zaistniała konieczność przekwalifikowania się bądź ewentualnego poszukiwania nowego miejsca pracy.

Po ukończeniu kursu masażu biurowego zyskujesz po prostu dodatkowe możliwości i kwalifikacje, a jedynie od Ciebie zależy, w jakim stopniu ostatecznie je wykorzystasz. Osoby zarządzające firmami mniejszymi i większymi doskonale zdają sobie sprawę z tego, że najcenniejsze zasoby to „zasoby ludzkie”. W związku z tym chętnie sięgają po rozwiązania uchodzące jeszcze do niedawna na „fanaberie”. Obecnie biurowy masażysta coraz częściej jest po prostu standardem.